zpět na kandidátku

Bc. Pavel Šanda

49 let, radiační fyzik, zastupitel města Neratovice

Narodil se v Praze, od 1 do 19 let bydlel v Mlékojedech, kde navštěvoval mateřskou školu. Na základní školu chodil v Lobkovicích a následně na 1. ZŠ Neratovice. Vystudoval gymnázium v Kralupech nad Vltavou a Fakultu jadernou a fyzikálně inženýrskou ČVUT v Praze.

Od 31 let bydlí v Neratovicích (nyní na sídlišti v ulici Na Výsluní), kde se 15 let věnoval soukromému vyučování jazyků, matematiky a fyziky. Během pandemie covid se vrátil ke své původní profesi a pracuje ve Státním ústavu radiační ochrany v Oddělení aplikované luminiscenční dozimetrie.

Mluví plynně anglicky, domluví se španělsky a rusky.

Má dceru Ninu (8 let) a syna Pavla (4 roky).

Vedle práce v zastupitelstvu se věnuje dobrovolné práci – vedl sdružení Aktivita Neratovice, se kterým pořádal řadu akcí pro děti o dospělé a vydával Neratoviny, nyní je předsedou bytového družstva.

Je členem Odborového svazu pracovníků vědy a výzkumu.

V letech 2013-2018 byl členem ČSSD. Od roku 2021 je řadovým členem hnutí Budoucnost.

Do zastupitelstva města Neratovice kandiduje potřetí. V roce 2014 měl 654 hlasů, v roce 2018 pak nejvyšší počet hlasů, tj. 1 628.

Mezi jeho záliby patří sledování fotbalu, kde ze sportovních i politických důvodů fandí FC Liverpool. Rád s dětmi jezdí na výlety do přírody, muzeí a zoologických zahrad. V posledních letech si oblíbil vaření – a následnou konzumaci – především středomořské a indické kuchyně.