zpět na kandidátku

Bc. Jan Drobný

45 let, specialista v oblasti duševního zdraví, supervizor, lektor a terapeut

Narodil se v Neratovicích, kde navštěvoval všechny vzdělávací instituce. Vystudoval Gymnázium Františka Palackého. 

V roce 2004 se na osm let odstěhoval na severozápad Anglie do tradičního dělnického města Manchesteru, kde sedm let pracoval jako pracovník v sociálních službách v multidisciplinárním týmu pro lidi s vážným duševním onemocněním a také získával zkušenosti do života. V Metropolitní univerzitě v Manchesteru také získal vysokoškolské vzdělání. 

V letech 2012- 2016 pracoval jako předseda plaveckého klubu pro lidi s tělesným postižením SK KONTAKT BRNO. Jako člen realizačního týmu se v roce 2016 společně se  dvěma brněnskými plavci zúčastnil Mistrovství Evropy ve Funchalu. 

Své zkušenosti z Anglie uplatnil jako regionální ředitel Fokusu Praha, kdy se v letech 2016 – 2020 podílel ve spolupráci s Psychiatrickou nemocnicí Bohnice na zřízení dvou Centrech duševního zdraví v městských částech Prahy 8 a Prahy 9. Tato centra jsou jedním z pilířů probíhající psychiatrické reformy, která má za cíl zvýšit kvalitu života lidí s vážným duševním onemocněním a zároveň snížit jejich stigma ve společnosti. Tyto týmy jsou význačné tím, že pracují multidisciplinárně a působí v nich profesionálové  z různých oborů (psychiatři, psychologové, sociální pracovníci, psychiatrické sestry, specialisté na zaměstnávání lidí s duševním onemocněním (IPS), lidé se zkušeností s duševním onemocněním (Peer), a adiktologové. 

Od roku 2020 pracuje jako nezávislý specialista v oblasti duševního zdraví, jako supervizor ve zmíněných multidisciplinárních týmech, lektoruje v neziskových organizacích, ale také v komerční sféře a věnuje se občasné terapeutické práci. 

V současné době je také manažerem mezinárodního fotbalového turnaje pro lidi s vážným duševním onemocněním, který se uskuteční letos v červenci v Pelhřimově, kde se představí 15 týmů ze sedmi evropských zemí. 

Je viceprezidentem mezinárodní střešní organizace ENALMH, která svou činností propojuje pohybové aktivity a duševní zdraví a je také předsedou sportovního klubu SK pro Duševní Zdraví. 

Mluví plynně anglicky, při jiných světových jazycích používá obstojně ruce. 

Má dceru Agátku (9 let) na 3. ZŠ a syna Jeníka (6 let) na 3. ZŠ. 

Do zastupitelstva města Neratovice kandiduje poprvé.

Mezi jeho záliby patří čas s rodinou, pohyb, dobrovolná činnost, jezdí pravidelně na čundry.. Je známý svou zálibou pro obytné dodávky, které ho však ne vždy dovezou do cíle a domů často přijíždí na korbě odtahové služby.