zpět na kandidátku

Bc. edita baronová

40 let,  sociální koordnátorka a specialistka v oblasti duševního vlastnictví

Narodila se v Kladně, kde vystudovala střední školu se zaměřením veřejná správa, psychologie a právo.

Do Neratovic se přivdala. Se svým manželem nyní oslaví 21 let od svatby. Společně mají  17letou dcerku, na níž jsou velice hrdí.

Její profesní zaměření bylo dlouho převážně prosociální. Již na střední škole se podílela na práci v protidrogovém centru – v protidrogové prevenci i krizové intervenci. Po studiu na vyšší sociálně právní škole přednášela v rámci protidrogové prevence a rovněž o problematice sekt.

Spoluzaložila občanské sdružení, které úspěšně pomáhalo nadaným dětem ze sociálně ohrožených vrstev. 

Krátce pracovala v místní charitě jako pečovatelka. Osobně ji však velmi uspokojovala zejména práce aktivizačního pracovníka pro lidi s alzheimerovou chorobou. 

12 let rovněž vedla besídku (práce s dětmi 2-15 let) v místním sboru Církve bratrské.

Společně s manželem si splnila sen, když provozovali malou kavárničku s obchůdkem a dětským koutkem, ve které pořádali pravidelné aktivity jako třeba hraní deskových her , zajímavé přednášky, apod. 

Její četné aktivity na nějakou dobu zastavila těžká nemoc, kvůli které v roce 2017 téměř ochrnula.

Přesto se pro ni svět nezastavil. Nastoupila na bakalářský obor Metropolitní univerzity Praha, kde vystudovala obor průmyslové vlastnictví (ochranné známky, patenty, autorský zákon, atd.) Ve studiu nyní pokračuje magisterským oborem.

Vedle studia, ráda poznává nové věci, cestuje, pobývá v přírodě. Miluje kulturu – např. divadlo a operu. Ráda poznává nové lidi, ale zároveň se hodně věnuje rodině a přátelům.

Do zastupitelstva města Neratovice kandiduje poprvé.